Doprava

TAXI
Radio Taxi Plzeň (tel.: 377 377 377)
Autoslužba Taxi Plzeň (tel.: 377 220 220)
Obvyklá cena z centra k Parkhotelu je 120–150 Kč.

  JÍZDNÉ
Všichni účastníci konference mají díky podpoře Magistrátu města Plzně po celou dobu konference jízdné v MHD zdarma a k prokazování této výhody slouží konferenční visačky, které obdrží při registraci na recepci. Parkhotel se nachází nedaleko konečné stanice tramvajové linky č. 4 (zastávka Bory), která vede přímo do centra města (výstupní zastávka Sady Pětatřicátníků), nedaleko od ní se nachází nám. Republiky (kostel sv. Bartoloměje, prohlídky města, Západočeská galerie, Západočeské muzeum, Pivovarské muzeum, Plzeňské historické podzemí, centrála Státního oblastního archivu v Plzni).
Blízko Parkhotelu je rovněž zastávka trolejbusové linky č. 16 (zastávka U Luny), která vede k hlavnímu vlakovému nádraží, což je ideální výchozí místo pro exkurze do Plzeňského Prazdroje. Na konečné stanici tramvajové linky č. 4 (zastávka Bory) je též zastávka autobusu č. 30 (zastávka Bory), který jede do hotelu Ibis (konečná zastávka Borská pole).
Tramvaje, trolejbusy a autobusy městské hromadné dopravy jezdí zhruba do půlnoci, poté je možno dostat se k Parkhotelu noční autobusovou linkou (z nám. Republiky na Bory linkou N 1), k Ibisu z konečné zastávky na Borech pouze taxíkem. Svižnou chůzí to z centra města k Parkhotelu trvá cca 40 minut.
Z centrálního autobusového nádraží doporučujeme pro dopravu do hotelu využít tramvajovou linku č. 2, ve stanici Sady Pětatřicátníků přestoupit na tramvajovou linku č. 4 (směr Bory) a dojet až na konečnou stanici (zastávka Bory). Z hlavního vlakového nádraží je nejlepší využít tramvajových linek č. 1 nebo 2 směrem Bolevec a Skvrňany, v zastávce Hlavní pošta přestoupit na tramvajovou linku č. 4 (směr Bory) a dojet až na konečnou stanici (zastávka Bory). Z konečné stanice je to do Parkhotelu 10 minut chůze.

  PROCHÁZKA PO PLZNI
Parkhotel se nachází na jižním okraji města v sousedství velkého parku se sportovním zázemím (mj. tenis, minigolf, inline dráha). Jeho okolí je vhodné k procházkám přírodou a k prohlídce exteriérů borské věznice, která je od hotelu vzdálena asi 5 minut chůze. Do centra města se zájemci o jeho poznávání nejlépe dostanou z konečné stanice tramvajové linky č. 4 (zastávka Bory), která se nachází 10 minut chůze od hotelu, když vystoupí na zastávce Sady Pětatřicátníků. Přímo ze zastávky uvidí monumentální plzeňskou 11 Velkou synagogu (největší v ČR, druhou největší v Evropě, třetí největší na světě – doporučujeme i prohlídku interiérů! – http://www.zoplzen.cz) a moderní budovu Nového divadla.
Asi 5 minut chůze od zastávky se nachází hlavní plzeňské náměstí (nám. Republiky) s gotickým kostelem sv. Bartoloměje (prohlídka věže), renesanční radnicí (volný vstup do mázhausu), barokním Morovým sloupem a barokní budovou biskupství, celou řadou nádherných gotických a renesančních měšťanských domů a moderními plzeňskými kašnami. Přímo na náměstí si můžete prohlédnout expozice 1b Národopisného muzea Plzeňska.
Z tohoto centra západočeské metropole se během několika minut zájemci dostanou do výstavních síní Západočeské galerie v Plzni (2a, 2b Pražská ulice 13 a 18), do 4 Pivovarského muzea a plzeňského historického podzemí (Veleslavínova ulice 6), 10 centrály Státního oblastního archivu v Plzni (Sedláčkova ulice 44) či 1c Muzea církevního umění (Františkánská ulice 11). Doporučujeme též prohlídku nedalekých Smetanových sadů, kde stojí za návštěvu především 12 areál bývalého ženského dominikánského kláštera z počátku 18. století (volně přístupná veřejná budova, dnes sídlo Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje) a 7 novorenesanční historická budova Divadla J. K. Tyla. Na druhé straně sadů se zájemci dostanou k 1a novorenesanční budově Západočeského muzea v Plzni (hlavní budova, Kopeckého sady 2). Z nám. Republiky se dá rovněž pohodlně dojít až k 5 areálu Plzeňského Prazdroje (směrem k vlakovému nádraží).

 

Česká archivní společnost |

Nahoru ↑